おしらせ

ホーム > IT Вакансії > IT рекрутер кар’єра, поради для новачків частина 1

IT рекрутер кар’єра, поради для новачків частина 1

2022年01月26日

Створення команди та утримання профі — завдання №1 для будь-якого успішного бізнесу. Особливо це актуально для сфери IT, де пул фахівців середньої та вище рівня дуже обмежений. Підпишись, щоб не пропустити найкращі пропозиції від нашої академії, найсвіжіші новини із світу ІТ і ще багато цікавого. Реєструйтесь на безкоштовний вебінар і зрозумійте, чи підходить ця сфера діяльності саме вам. У сучасному світі, з кожним днем професія рекрутера в ІТ набирає нових обертів та все міцніше вкорінюється серед найважливіших спеціальностей в ІТ‑секторі.

Крім того, є прямий доступ до hiring manager’a і можливість вплинути на умови вакансії. Якщо потрібно уточнити деталі проєкту, переосмислити зарплатну вилку — внутрішній рекрутер швидко з цим впорається. Курс від ex-Head of Recruitment в Rambler & Co детально розповідає про різноманітні позиції та напрями в IT-рекрутингу. Багатозадачність та гнучкість — в пулі може бути більш ніж 30 кандидатів на різних етапах одночасно, необхідно пам’ятати та відповідати кожному. Розповідаємо, хто такий IT-рекрутер та як вирости на цій позиції.

Сфера, яка з кожним роком набирає все більшої популярності — IT-рекрутинг. І зарплати цих спеціалістів цілком конкурують зі ставками девелоперів або тестувальників. На висококонкурентних ринках, на зразок ІТ, процесу рекрутингу приділяється багато часу та уваги. Задля оптимізації ресурсів завдання рекрутингу у цій сфері часто поділені ще між низкою спеціалістів — ресерчер, сорсер, рекрутер та спеціаліст із залучення талантів.

Що повинен уміти IT-рекрутер

Пізніше tech рекрутер може рости в менеджменті та стати Recruitment Team Lead. Такі фахівці відповідальні за командні результати, вони працюють з аналітикою, координують команду рекрутерів та сорсерів в роботі над пулом вакансій. Інколи вони суміщають ці обов’язки з рекрутингом, продовжуючи спілкуватися з кандидатами. IT-рекрутер знає, де шукати кандидатів (від Djinni до Github), як правильно з ними спілкуватися та зацікавити пропозицією. Крім того, що рекрутер шукає кандидатів та проводить з ними співбесіду, він спілкується з менеджерами та замовниками, а також готує аналітику та звітність. Щоправда, навчатися на рекрутера потрібно, якщо не самотужки, то на курсах.

Багато рекрутерів починають кар’єру з відділів продажу, служби підтримки, адміністративних і операційних посад. Тобто з тих сфер, де потрібно багато комунікувати й розвивати в собі стресостійкість, мультизадачність і швидку реакцію. Під час навчання проходила співбесіди в різні продуктові і аутсорсингові компанії. Але отримати офер було не так легко — всі роботодавці вимагали хоча б мінімальний практичний досвід. На фрілансі рекрутер також допомагає багатьом компаніям, може сам регулювати завантаження за кількістю вакансій. Але при цьому потрібно самостійно шукати замовників і спілкуватись з ними напряму.

Блокчейн и криптовалюта — как разобраться: подборка курсов…

Так, наприклад, в продукті Senior-рекрутер буде знати нюанси роботи з різними вакансіями в JavaScript і віртуозно обирати компанії-донори для проєкту. А ось рекрутер в аутсорсі чи агентстві розбирається в широкому колі технологій та позицій, завжди знає, які технології та умови на ринку актуальні. В останньому напрямку більше можливостей для професійного та кар’єрного розвитку. Але є фахівці, які «‎прокачуються» в пошуку кандидатів. Такі знайдуть Xamarin-розробника навіть за коментарями про книгу з мобільної розробки на сайті відгуків.

Що повинен уміти IT-рекрутер

Наприклад, якщо кандидат не може пройти співбесіду в робочі години компанії, можна попросити менеджера затриматись або провести мітинг у вихідний день. Скоріше за все в перші рази ви будете отримувати відмови на ваші ідеї. Але пізніше будете самостійно вирішувати навіть найскладніші кейси. Професія IT-рекрутера тільки-но набирає популярність. Рекрутингу не навчають в університеті, якісних курсів мало на ринку. Тому ми вирішили розібратися, як рости в рекрутингу і з перших вуст дізнатись про особливості роботи в IT-рекрутинговій компанії.

Перезавантаж сторінку та спробуй зареєструватись ще раз. Безумовно, у рекрутера є маса можливостей для росту. Врешті-решт, вони визначаються лише особистими амбіціями та інтересами. На мою думку, у професії рекрутера все-таки більше плюсів. Володіння англійською мовою хоча б на середньому рівні для розуміння базових термінів в IT, і на високому рівні — якщо маєте намір співпрацювати з міжнародним ринком.

Робота рекрутера — це не просто милі бесіди з хорошими людьми. Рекрутер повинен уміти об’єктивно оцінювати кандидата, виявляти інформацію, яку кандидат хоче приховати, і гарантувати результат — успішний найм у стислі терміни. З’ясувавши, я вирішила освоїти цю професію й розвиватися в ній.

Тоді реєструйтеся на безкоштовний курс навчання IT-рекрутингу в Genesis Recruiting School. Насамперед потрібно пам’ятати, що кандидати — такі ж люди, як ми з вами, а не головоломки, до яких потрібно підібрати певний ключик під певним кутом. У спілкуванні з ними потрібно проявляти максимум турботи, щирості, уваги й розуміння. В аутсорс-компаніях рекрутери працюють переважно з технічними позиціями різних рівнів (розробники, тестувальники, девопси тощо).

● найкращі випускники курсу можуть отримати оффер від Genesis. Розвинена логіка та вміння будувати причиново-наслідкові зв’язки. Про останній пункт хотілося б поговорити детальніше.

Хто Такий SMM-спеціаліст: Детальний Огляд

Це допоможе зрозуміти його необхідність та підібрати кращі питання для ситуації. Крім того, рекрутери часто отримують надбавки до зарплати. Позумитися, списатися, включити камеру, вимкнути мікрофон — будемо відвертими, багато хто втомився від віддаленої роботи та хочуть простого офісного «підемо на каву? Фінансова грамотність — той скілл, якого часто не вистачає навіть досвідченим професіоналам у своїй справі. Ми поговорили про неї з головним аналітиком робоедвайзера HUG’..

Рекрутер – це спеціаліст із пошуку талановитих кадрів та їх залучення для роботи в компанії. Провести пошук та відбір кандидатів, співбесіду з кожним, ознайомити з умовами співпраці та запропонувати місце в компанії – ключові задачі рекрутера. Аналіз вакансії , Пошук , Відбір – три кити, на яких тримається робота такого спеціаліста. Успіх на цих трьох етапах веде до оферу ідеальному кандидату. Сфера технологій розвивається стрімко, і рекрутер в IT має бути підкутий у найважливіших змінах.

Що повинен уміти IT-рекрутер

Інтерв’ю з таким рекрутером може виглядати як технічна співбесіда. Ви зможете використати професійні словечки у вакансії, це дасть відчуття спорідненості та розуміння у потенційних працівників. Попри те, що у мережі багато інформації як про HR, так і рекрутинг, досі існують складнощі з розумінням різниці цих двох професій.

Особенности IT-рекрутмента

У разі цитування обов’язкове пряме посилання на відповідні матеріали. HR и Talent Acquisition менеджерів безболісно прийняли remote-режим, а 70% з них вважають його новим стандартом і вивчають діловий нетикет (етикет у мережі). Розв’язати вакансія Talent Acquisition Specialist Technical Recruiter організаційні питання щодо найму на роботу. Якщо постійна активна комунікація стомлює вас, то варто подумати про інше заняття. Крім сухої теорії, курс має містити практичні поради, техніки, методи роботи й базову технічну інформацію.

Гідний кандидат для рекрутера – ціль, а щоб її досягти, треба використати спеціальні інструменти. Для комунікації з кандидатами та колегами рекрутер використовує, наприклад, відеосервіси Zoom, Skype, Hangouts. Для проведення аналітики – Delighted, Bit.ly, Excel.

  • На мою думку, у професії рекрутера все-таки більше плюсів.
  • Щоправда, навчатися на рекрутера потрібно, якщо не самотужки, то на курсах.
  • Обов’язки рекрутера в продуктових, аутсорсингових компаніях та рекрутингових агентствах відрізняються.
  • Пізніше tech рекрутер може рости в менеджменті та стати Recruitment Team Lead.
  • Адже істина проста – немає спеціалістів, немає компанії.

При цьому знання зі структури технологій дуже допомагають їм у роботі. Наступним обов’язком рекрутера є пошук нових https://wizardsdev.com/ платформ для пошуку спеціалістів. Тепер, потрібно шукати ще й ті платформи, куди не дісталися ваші конкуренти.

Минусы и подводные камни IT-рекрутинга

В ідеалі — отримати прикладні знання від досвідчених рекрутерів. Наприклад, моя команда запускає Genesis Recruiting School — некомерційний освітній проєкт, де ми поділимося своїм досвідом найму. Великий акцент буде на практиці — крім лекцій ми даватимемо складні домашні завдання. Якщо учасник якісно пройде навчання, він може відразу стартувати в ролі Talent Sourcer / Recruiter в нашій компанії чи будь-якій іншій. Спілкується зі співробітниками, допомагає їм вирішити особисті і робочі питання.

Чем привлекателен IT-рекрутинг

Сфера захисту чутливих даних стає все перспективнішою (sensitive data – це, наприклад, біометричні дані, інформація про здоров’я, фінанси та інші особисті відомості). Згідно з дослідженням Linkedin, здебільшого it recruiter — це випускники факультетів психології, бізнесу, маркетингу та соціології. LinkedInGitHubFacebookУвійти за поштою або через твіттер.

З чого почати, щоб стати IT‑рекрутером?

Genesis Recruiting Week — п’ять днів онлайн лекцій про роботу рекрутера в продуктовому ІТ. ДослідженняRobert Half International стверджують, що 35% кандидатів відмовляються від цікавого оферу, якщо культура компанії не співпадатиме з їх цінностями та очікуваннями. Українська компанія Ajax Systems розробляє та виготовляє розумні бездротові системи безпеки, які купують у 80+ країнах. Бізнес масштабується, команда швидко зростає – на .. Що таке Executive Search, кому він допоможе та як дібрати агентство, що допоможе знайти топового спеціаліста, — розбираємося далі…

Які навички важливі для IT-рекрутера

В продукті рекрутер шукає фахівців для своєї компанії. Зазвичай є один або декілька різних продуктів, для яких потрібні кандидати. Головна перевага роботи в продукті — рекрутер в курсі соціального пакета, опису проєктів, стеку та якихось деталей місця роботи. Наприклад, питання «чи є у вас парковка біля офісу»‎ не змусить задуматися, рекрутер одразу зможе відповісти. Кар’єру в рекрутингу починають з позиції сорсера/ресерчера або Trainee/Junior-рекрутера.

pagetop